Petr Krejčí
Petr Krejčí
osobní stránky
Petr Krejčí

  Některé další

  výlety také na:

Do vody

Biotop Dvůr Honětice    [ 2015 ]

  Přírodní koupací biotop byl vybudován v roce 2012 v agroturistickém areálu v Honěticích. Jde tedy o koupaliště s přírodním systémem filtrace vody. V těsné blízkosti koupaliště je zrekonstruována budova bývalé zemědělské usedlosti, kde se nyní nachází penzion. Je zde též občerstvení, půjčovna sportovních potřeb, toalety a sprchy. V areálu je také kemp, který nabízí ubytování ve stanech a karavanech případně v chatkách.
 

mapa

Biotop Kovalovice    [ 2015 ]

  Přírodní koupací biotop byl vybudován v roce 2007. Nachází se mezi obcemi Kovalovice a Viničné Šumice. Koupací biotop o rozloze přibližně 1000 m2 je napojen na čtyři čistící laguny. Hloubka je od 3 do 4,2 metru. Mimo hlavní koupaliště je zde také dětský bazén hluboký do 0,9 metru s vlastní čistící lagunou. Nechybí zde také v létě nezbytné občerstvení, dále pak hřiště na beach volejbal a dětské atrakce. Parkování je možné na louce přímo u koupaliště.
 

mapa

Plumlovská přehrada    [ 2015 , 2011 ]

  Plumlovská přehrada je asi 3 km od Okresního města Prostějova. Přehrada je napájena říčkou Hloučelou a její rozloha činí 65 ha. Hlavním účelem této stavby je snížení rizika povodní a mimo jiné slouží také k rekreačním účelům. Pláž na severní straně „U Lázníčka“ je písčitá s mírným spádem dna. Pláž na jižní straně „U Vrbiček“ je travnatá. U obou pláží se nachází parkoviště a nezbytné občerstvení. Asi 300 metrů nad výpustí je možné ubytování v místním kempu. Z důvodu špatné kvality vody bylo v září roku 2009 zahájeno vypouštění přehrady a následné bagrování dna. Po dlouhé přestávce byla v roce 2014 přehrada opět napuštěna a připravena na zahájení turistické sezóny.
 

mapa

Rybník Svět    [ 2015 ]

  Rybník Svět je čtrnáctým největším v České republice. Najdeme ho pouhý kilometr jižně od Masarykova náměstí v Třeboni. Je oblíbeným místem k rekreaci na dvou plážích. Hliník na severním břehu blíže k městu a Ostende na jižním břehu. Kolem rybníka vede naučná dvanácti kilometrová stezka Cesta kolem Světa s šestnácti zastaveními.
 

mapa

Velký Pařezitý rybník    [ 2015 ]

  Velký Pařezitý rybník je přírodní rezervace poblíž obce Řásná v okrese Jihlava v nadmořské výšce 670-680 metrů. Vzynačuje se vysokou kvalitou vody po celou sezónu. Díky rašelině je voda zbarvená do hněda. Po koupání v rybníce se na těle usazuje nahnědlá vrstva, takže je nutné počítat s přístupem ke sprše.
 

mapa

Pískovna Cep II    [ 2015 ]

  Cep II je pískovna, kde probíhá aktivní těžba písku. Najdeme ji na pravé straně při silnici z Třeboně kousek před Suchdolem nad Lužnicí. Silnice zde bývá obsypána parkujícími vozy, takže s parkováním je zde občas problém. Koupání je zde samozřejmě zakázáno. Nicméně koupání na protilehlém břehu od probíhající těžby je zde tiše tolerováno. Kolem celé pískovny je cesta, ze které vede spousta steziček k vodě. Koupají se zde jak lidé v plavkách, tak vyznavači nudismu. Každý si najde ten svůj koutek. Největším lákadlem je, jak je u pískoven zvykem krásně čistá voda.
 

mapa

Pískovna Cep I    [ 2015 ]

  Cep I je již opuštěná pískovna, která se nachází po levé straně silnice mezi Třeboní a Suchdolem nad Lužnicí. Parkovaní je možné na travnaté ploše, těsně za značkou obce Suchdol nad Lužnicí. Z tohoto „parkoviště“ se vrátíme kousek po silnici a po pravé ruce uvidíme kamenný železniční most, za kterým je pískovna. Je zde množství prosluněných pláží a plážiček, jen si najít tu svoji. Stejně jako na nedalekém Cepu II je zde možné koupání bez plavek, nebo v plavkách. Jelikož je zde těžba už minulostí, voda je zde ještě průzračnější než na zmiňovaném Cepu II.
 

mapa

Pískovna Tušť    [ 2015 ]

  K pískovně Tušť se dostaneme ze směru od Třeboně odbočením vlevo, na kraji obce Suchdol nad Lužnicí. Možné je zde zaparkovat přibližně 900m od křižovatky na travnaté ploše, nebo o kousek dál u autokempu. Voda je zde čistá, ale zdaleka ne tak jako v nedalekých pískovnách Cep I a II.
 

mapa

Autocamp Wilsonka    [ 2015 ]

  Autocamp Wilsonka se nachází na břehu Dalešické přehrady v okrese Třebíč asi 1 km od obce Hartvíkovice. Travnato - písčitá pláž přímo v kempu má pozvolný charakter klesání dna. Jsou zde široké možnosti sportovního vyžití od víceúčelových hřišť, až po půjčovnu lodí, nebo vyhlídkovou plavbu lodí.
 

mapa

Lipenské jezero    [ 2014 , 2009 ]

  Ideální místo pro prožití jak aktivně tak pasivně pojaté dovolené po celý rok. V okolí Lipna nad Vltavou lze například využít lanového centra, bobové dráhy, sportareny, aquaparku, skiareálu, množství cyklostezek a dalších služeb. Nesmím také zapomenout uvést okružní plavbu po jezeře.
 

mapa

Osika    [ 2014 , 2009 ]

  Osika je rybník v romantickém zákoutí Javořické vrchoviny taktéž nazývané Česká Kanada. Rybník má rozlohu 68 hektarů a maximální hloubku 5m. Byl založen již v 16. století mnichy z nedalekého kláštera Nejsvětější Trojice.
 

mapa

Máchovo jezero    [ 2014 , 2011 , 2010 , 2007 ]

  Máchovo jezero je osmý největší rybník v České republice. Rozkládá se ve výšce 266 m, dosahuje hloubky 12m a rozloha činí 284 hektarů. Byl založen Karlem IV. v roce 1366. Do rybníka ústí Břehyňský a Dokský potok. Opouští ho Robečský potok. Je zde mnoho zařízení k rekreaci a trávení volného času. Taktéž zde funguje pravidelná lodní doprava a vyhlídkové plavby.
 

mapa

Vodní nádrž Nechranice    [ 2013 ]

  Vodní nádrž Nechranice má rozlohou 1338 ha. Touto rozlohou se řadí na páté místo v České republice. Je také přehradní nádrží s nejdelší sypanou hrází ve střední Evropě (3280 m). Leží v severních Čechách mezi městy Kadaň, Chomutov a Žatec. Velkým plus je stálá čistota vody.
 

mapa

písečné jezero Mělice    [ 2013 ]

  Písečné jezero Mělice se nachází nedaleko města Přelouč. Pláže z jemného písku a čistá voda jsou hlavním lákadlem pro příjemnou dovolenou. V místním kempu je možnost kempovat ve stanech, v karavanech nebo se ubytovat v podkrovních pokojích či v moderním penzionu. Můžete zde vyzkoušet jízdu na vodních lyžích, wakeboardu nebo na kruhu a banánu.
 

mapa

Velké Dářko    [ 2013 ]

  Velké Dářko je největší rybník na Českomoravské vrchovině. Jeho rozloha činí 206 ha a leží v nadmořské výšce 610 m, asi 10 km severně od Žďáru nad Sázavou. Z rybníku odtéká řeka Sázava. Rybník je využívaný ke koupání, jachtingu a k projížďkám na loďkách. Pořádají zde největší závody dračích lodí na Vysočině. Bohužel při naší návštěvě v polovině srpna již byla velmi špatná kvalita vody, takže koupání jsme nevyzkoušeli.
 

mapa

Vodní nádrž Hracholusky    [ 2012 ]

  Přehradní nádrž má rozlohu 490 hektarů a její celková délka je 22 km. Vznikla v roce 1963 zatopením údolí řeky Mže. Jeden ze dvou mostů vedoucí přes přehradu je železniční Pňovanský most. Druhý je silniční, vysoký 23 m a je důležitou spojnicí mezi oběma břehy. Především na jižním břehu je ředa kempů a možností ubytování pro turistiku, vodní sporty a relaxaci.
 

mapa

Berzdorfer See (D)    [ 2011 ]

  Berzdorfer See je jezero, které vzniklo rekultivací a zatopením hnědouhelného dolu. Leží v Německu nedaleko našich hranic. Nejbližší naše město je Hrádek nad Nisou. V době naší návštěvy ještě nebylo zcela napuštěno a též nebyla dokončena plánovaná turistická infrastruktura.
 

mapa

Nitrianské Rudno (SK)    [ 2008 ]

  Nitrianské Rudno je největší vodní nádrž v Hornonitrianské kotlině. Přehrada leží na horním toku řeky Nitrice. K rekreaci vybízí jak koupání v přehradě tak krásné okolí Strážovských vrchů.
 

mapa

Liptovská Mara (SK)    [ 2008 ]

  Liptovská Mara je vodní nádrž na středním Liptově. Nádrž ležící na řece Váh byla budovaná v letech 1969 - 1975. Její maximální hloubka činí 45m a má rozlohu 2 700 hektarů. Při výstavbě bylo zcela zaplaveno 7 vesnic. Dnes se na jejích březích nacházejí známá rekreační centra.
 

mapa

 
 
Petr Krejčí
Copyright © 2048 Petr Krejčí