Petr Krejčí
Petr Krejčí
osobní stránky
Petr Krejčí

  Některé další

  výlety také na:

Na výlet

Psí kostel, Skalní brána    [ 2014 ]

  Psí (Husův) kostel se nachází na Jelením svahu v oblasti Polomených hor mezi Máchovým jezerem a Ploučnicí. Mimo jiné zde můžeme obdivovat pískovcový převis přecházející do jeskyně a kamenné komory, které podepírají přírodní sloupy.
  Přibližně 500 metrů od Psího kostela je Skalní brána. Tato brána je zhruba 4 metry vysoká a 4 metry široká.
 

mapa

Stezka korunami stromů    [ 2014 ]

  Stezka byla slavnostně otevřena 10.července 2012. Stoupáním po točité 372 metrů dlouhé lávce se dostáváme do výšky 24 metrů k vyhlídkové věži. Dalších 16 výškových metrů zdoláme po stezce dlouhé 303 metrů čímž se dostaneme na vrchol věže vysoké 40 metrů. Na stezce je možné využít didaktických prvků, které obohatí znalosti o přírodě a zážitkových stanic s lanovými prvky. Pro odvážnější lze cestu dolů urychlit u nás zatím nejdelším suchým tobogánem. Ke stezce je možné se dostat lanovkou, stezkabusem nebo po turistické trase či cyklotrase. Na cestu dolů je možné si zapůjčit terénní koloběžku.
 

mapa

Pramen Labe    [ 2014 ]

  Skruží označený Pramen Labe je pouze symbolický pro turistické účely. Nachází se na Labské louce (1387 m.n.m.) asi kilometr od hory Violík (1472 m.n.m). Okolí je vybaveno lavičkami a od roku 1968 kamennou stěnou na níž jsou umístěny znaky 26 významných měst, jimiž Labe protéká. Skutečné rozvodí je vzdáleno 150 až 300 m západně od tohoto místa.
 

mapa

Klingenthal - Vogtlandarena    [ 2013 ]

  Klingenthal je obec v Německu u hranic s Českou republikou, v sousedství obce Kraslice. Je součástí saského zemského okresu Vogtland. Pro milovníky zimních sportů je známý především skokanským můstkem Vogtlandarena.
 

mapa

Pňovanský most    [ 2012 ]

  Pňovanský most je železniční most původně nad řekou Mží kde dosahoval výšky 47 metrů. V roce 1963 bylo údolí zatopeno přehradou Hracholusky a výška mostu se snížila na dnešních 37 metrů. Celková délka mostu je 210 metrů.
 

mapa

Jestřebí    [ 2011 ]

  Jedná se o zříceninu hradu vystavěného kolem roku 1400. Tento skalní hrad leží asi 6 km severozápadně od města Doksy (259 m.n.m.). Zřícenina je od roku 1958 chráněna jako kulturní památka České republiky.
 

mapa

Drábské světničky    [ 2011 ]

  Drábské světničky leží asi 4 km od Mnichova Hradiště. Jedná se o soustavu světniček vyhloubených v pískovcové skále. Vznik hradu se datuje do počátku 15. století.
 

mapa

Skalní hrad Sloup    [ 2010 ]

  Tento skalní hrad byl vybudován ke konci 13. století. Do dnešní podoby byl upraven v 18. století. Skalní prostory jsou vytesány uvnitř skály, která má na délku 100m a na šířku 60m. Horní plošina skály na které jsou zbudovány další objekty je ve výšce 35 m nad okolím.
   Skalní hrad je přístupný v dubnu a říjnu od 9:00 do 16:00 hodin v sobotu a neděli. V květnu až srpnu denně včetně pondělí od 9:00 do 17:00. V září od 9:00 do 17:00 denně mimo pondělí. Základní vstupné činí 50 Kč snížené potom 25 Kč. Fotografování je umožněno zdarma.
   Je možné si vybrat prohlídku s průvodcem, která trvá asi hodinu, nebo samostatnou s možností si zakoupit letáček s plánkem a popisem hradu.
 

mapa

Pravčická brána    [ 2010 ]

  Pravčická brána je největší přirozená skalní brána na našem kontinentu. Je symbolem národního parku České Švýcarsko. Z okolních vyhlídek mohou návštěvníci obdivovat krásu brány a okolí. Lze také posedět na lavičkách přímo pod tímto pískovcovým gigantem. Výletní zámeček Sokolí hnízdo byl vystavěn v roce 1881. V přízemí zámečku je zachovaná stylová restaurace a v prvním patře se nachází muzeum Národního parku České Švýcarsko.
 

mapa

Lesní bar    [ 2010 ]

  Samoobslužný bar v lese pro žíznivé i hladové turisty. Super nápad, snad ho nikdo nezneužije, nebo nezničí. Jen víc takových.

mapa

Vítkův Hrádek    [ 2009 ]

  Vítkův Kámen též také nazýván Vítkův Hrádek je nejvýše položeným hradem v České republice. (1053 m.n.m)
   Na Vítkův kámen se můžeme dostat převozem z Frymburku do Přední Výtoně a dále pak asi 8 km po žluté značce. Jelikož jsme bydleli u Lipna nad Vltavou, zvolili jsme cestu autem přes Lipno, hráz jezera a Přední Výtoň. Autem lze dojet téměř až k hradu. Posledních asi 300 m zparkoviště k hradu musíte dojít pěšky po lesní cestě lemované borůvčím.
   Věž hradu je nově zrekonstruovaná a poskytuje krásný výhled na Lipenské jezero, Šumavu a za jasného počasí na Alpy.
 

mapa

 
 
Petr Krejčí
Copyright © 2048 Petr Krejčí